Založení společnosti na Slovensku

Díky odvážné daňové reformě se Slovensko stalo mimořádně atraktivní zemí pro zahraniční podnikatele a investory

Roste počet českých i zahraničních podnikatelských subjektů, které uvažují o možnosti jakýmkoli způsobem "přestěhovat" své sídlo na Slovensko. Nechte si založit společnost na Slovensku a využijte výrazně nižšího daňového zatížení.

Platí zde rovná daň z příjmů právnických i fyzických osob a to ve výši 19 %. Slovensko taktéž zrušilo srážkovou daň z dividendy a z podílu na zisku. To velmi zatraktivňuje podnikání pro české občany a firmy - daňová zátěž je v porovnání s ČR u právnických osob nižší až o 20 %.

Stejně jako v ČR jsou i na Slovensku základními právními formami společností akciová společnost a společnost s ručením omezeným. Orgány a.s. jsou dozorčí rada a představenstvo, v s.r.o. je to jednatel.

Slovensko

Společnost s ručením omezeným (s.r.o.)

od 34 900 Kč Co je v ceně?

Akciová společnost (a.s.)

od 69 900 Kč Co je v ceně?

Evropská společnost (S.E.)

od 129 900 Kč Co je v ceně?

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality

  • 01. 11. 2018 | Aktualita

    Daň z příjmu prý neplatí polovina českých firem

    Každá druhá v tuzemsku působící společnost prý neplatí daň z příjmu. Vyplývá to z nejnovější analýzy poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejrozsáhlejší databází finančních výkazů. Zásadní slabinou této analýzy ale je, že vychází jen finančních výkazů těch firem, které údaje zveřejňují. Jenže, jak známo...

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.