Zájmem českých investorů je Bulharsko, solární projekty se tam stále vyplatí

10. listopadu 2010

Fotovoltaický business je v současné době díky legislativnímu krocení boomu solárních projektů méně výhodný než v roce 2009. Poslanci schválili zákon, který omezí rychlý růst cen elektřiny v příštím roce. Naproti tomu velmi výhodné stále zůstává Bulharsko, které právě zažívá solární boom...

Fotovoltaický business je v současné době díky legislativnímu krocení boomu solárních projektů méně výhodný než v roce 2009. Poslanci schválili zákon, který omezí rychlý růst cen elektřiny v příštím roce.
Výnos z proudu vyrobeného ze slunce bude zdaněn 26 procenty, zdaněny budou i emisní povolenky. S novými podmínkami se perou nejen investoři v České republice, ale i ostatních státech EU.
„Naproti tomu velmi výhodné stále zůstává Bulharsko, které právě zažívá solární boom srovnatelný s uplynulými dvěma lety u nás. Investoři si tam mohou být jisti, že výkupní ceny energie se udrží  v zajímavých číslech. V důsledku toho aktuálně zaznamenáváme zvýšenou poptávku po koupi zahraničních společnostech na klíč právě v Bulharsku za účelem provozování solárního businessu v tomto regionu, a to dokonce o 5 krát vyšší než minulý rok,“ komentuje situaci Vítězslav Hruška ze společnosti SMART Companies, která se zabývá zakládáním, prodejem ready made společností a následné správou společností po celém světě.
 
Zájem Čechů o koupi zahraniční společnosti stále stoupá, v porovnání s loňskými daty je to o více jak 300 %.
Mezi TOP zahraniční destinace v roce 2010 patřily Malta, Kypr, Nizozemí, Seychely a Britské Panenské ostrovy coby zástupci offshore lokalit.
Další cílovou zemí je právě Bulharsko s levnou a kvalifikovanou pracovní silou.  Firmu na klíč lze v Bulharsku pořídit za ceny obdobné jako v případě pořízení českých kapitálových společností, u s.r.o. tedy v přepočtu za necelých 40 tisíc korun a u a.s. za cca 85 tisíc korun.
 
Přesun společnosti do zahraničí je podle Hrušky snazší, než se zdá.
„Často se setkáváme s názorem, že podnikání v zahraničí je jen pro „velké ryby“. Realita je ovšem jiná. Pomineme-li naše východní sousedy, je podnikání v zahraničí samozřejmě komplikováno jazykovou a kulturní bariérou. Bulharsko i ČR jsou členy EU, právní normy upravující podnikání jsou velice blízké, což zjednodušuje orientaci podnikatelů na bulharském trhu. A i v Bulharsku lze snadno koupit před-založenou, tzv. ready-made společnost a vyhnout se tak všem administrativním úkonům spojených s jejím založením, případně následnou správou.
 
 
SMART Office & Companies, s.r.o.
 

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít