Vyvarujte se chybám při založení společnosti v USA a využijte plně jejích benefitů

2. května 2011

Mnoho klientů nesprávně implementovalo americké LLC společnosti do svých struktur bez znalosti všech konsekvencí na základě doporučení "specializovaných" firem na zakládání zahraničních společností.

Mnoho společností specializovaných na zakládání společností v zahraničí doporučuje založení společnosti typu LLC (Limited Liability Company) ve Spojených státech amerických jako vhodný instrument pro zvýšení prestiže v očích obchodních partnerů, zajištění anonymity majitele firmy a zejména možnosti mezinárodního daňového plánování.  

Zároveň se často setkáváme se zprávami z mnoha daňových kontrol, na základě kterých jsou vyměřovány nezanedbatelné dodatečné daňové povinnosti, o kterých tyto společnosti již důsledně neinformují.
Typickými příklady jsou:
1) český subjekt čile uskutečňuje obchodní případy s americkou LLC společností, ale není schopen prokázat, že práce a služby fakturované americkou společností byly skutečně realizovány a
2) subjekt, vlastník americké entity neuvede v rámci svého daňového přiznání své celosvětové příjmy.
SMART Office & Companies jako zakladatel a správce společností v zahraničí si je plně vědom konsekvencí vyplývajících z neúmyslného či vědomého vyhýbání se daňových povinností.
Naši klienti vidí v založení společnosti rezidentní v USA možnost prestižnějšího vystupování ve styku s obchodními partnery. Americké společnosti typu LLC mohou samozřejmě při splnění některých podmínek těžit i z nemalých daňových benefitů. Jsou to obecně takové americké společnosti, které jsou vlastněny entitou nerezidentní ve Spojených státech amerických a nemají příjmy ze zdrojů v USA.
Ve SMART Office & Companies jsme mnohokrát úspěšně řešili nastavení zahraničních struktur zahrnujících společnost typu LLC. Pokud uvažujete o založení společnosti ve Spojených státech amerických a máte zájem o další informace, prosím, neváhejte se na nás obrátit. Odborníci ze SMART Office & Companies jsou připraveni s Vámi tuto problematiku blíže diskutovat.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít