Trh s ready made společnostmi roste i ve třetím čtvrtletí

3. listopadu 2009

Prodej ready-made společností v prvních devíti měsících letošního roku meziročně roste o 10 %. Pro letošní rok očekává SMART Companies rekordní prodej více jak 3000 ready-made společností.

Prodej ready-made společností v prvních devíti měsících letošního roku meziročně roste o 10 %. „Změnou oproti předchozímu pololetí je zvýšení počtu prodaných a.s. a SE (Evropské společnosti) společností,“ říká Vítězslav Hruška, obchodní manažer společnosti SMART Companies. Pro letošní rok očekává SMART Companies rekordní prodej více jak 3000 ready-made společností.

Prodej ready-made společností si udržel svůj meziroční nárůst 10 % i v prvních devíti měsících letošního roku. Zatímco v celém roce 2008 bylo v České republice prodáno necelých 2700 ready-made společností, za prvních devět měsíců roku 2009 registruje společnost SMART Companies prodej téměř 2300 předzaložených společností. Největší změnou oproti prvnímu pololetí letošního roku je nárůst počtu prodaných společností s právní formou podnikání akciová společnost nebo Evropská společnost. Poměr prodaných společností s právní formou společnost s ručením omezeným již není tak výrazný, jak tomu bylo v prvních šesti měsících letošního roku.
„Výrazný nárůst zájmu klientů a tedy i počtu prodaných společností jsme začali registrovat koncem měsíce června a boom pokračoval i přes „prázdninové“ měsíce. Zájem o ready-made společnosti je podmíněn především přechodem živnostníků-fyzických osob na právní formu obchodní společnosti (s.r.o.). Svou pozitivní roli sehrává i mírný optimismus ohledně konce finanční krize a boom podnikání v oblasti fotovoltaiky,“ komentuje změny na trhu s ready-made společnostmi Vítězslav Hruška ze společnosti SMART Companies.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít