Státy OECD přitvrzují v boji proti daňovým únikům

15. března 2011

V rámci spolupráce států OECD stvrdili dne 13. března 2011 zástupci Španělska novelizovaný protokol k dohodě o vzájemné spolupráci v daňové administrativě.

Představitelé Španělska se přidali jako zástupci již devatenáctého státu k novelizovanému protokolu k dohodě o mezinárodní spolupráci v daňové administrativě.

Záměrem protokolu je posun v boji proti daňovým únikům a vyhýbání se placení daní. Signatáři se dohodli zejména na rozšířené kooperaci v oblasti výměny informací a společném dohledu při výběru daní.
Dohoda vstoupí v platnost od 1. června 2011. Mezi signatáře také patří Dánsko, Finsko, Francie, Gruzie, Island, Itálie, Korea, Mexiko, Moldávie, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Slovinsko, Spojené státy americké, Švédsko, Ukrajina a Velká Británie.  

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.