Rychlé s.r.o. pro účely eliminace rizik

18. září 2019

Praha 12. března 2019, 13.15 hod. Telefonicky se na nás obrací klient, který má možnost nakoupit aktiva v podobě stavebních pozemků. Aktiva nechce nakupovat jako fyzická osoba, neboť očekává, že je cca po roce až roce a půl bude prodávat. Proto se zajímá o rychlý nákup s.r.o.

Urgentní založení společnosti za účelem nákupu nemovitostí

Společně s klientem logicky uvažujeme o otázkách případné odpovědnosti za vady nemovitostí při dalším prodeji, o nichž ani sám nemusí jako fyzická osoba vůbec vědět. Vzhledem k tomu, že šlo o výjimečně výhodnou nabídku nemovitostí, absolutní prim hrála rychlost vyřízení a rychlost propisu v obchodním rejstříku.

Průběh spoluráce s klientem:

 

Doporučení pro eliminaci rizik

Za naší stranu byl doporučen nákup dvou společností s ručením omezeným, přičemž klient bude vlastnit jednu, která bude vlastnit druhou, a to z důvodu rozmělnění rizika, jednoduchosti prodeje podílu, možnosti jeho ocenění výnosovou metodou a v neposlední řadě z důvodu daňových výhod.

Schůzka a předání společností

Během telefonického rozhovoru klient předal potřebné nacionále a svá očekávání týkající se nastavení společností. Za 30 min bylo potvrzeno vydání notářského zápisu a dále byla potvrzena příprava dokumentace. 
12. března v 15.00 byla uskutečněna společná schůzka, na které byly společnosti klientovi převedeny. Zápis do obchodního rejstříku proběhl v 17.30 hod. a výpis z OR byl zaslán klientovi do datové schránky.
 
Klient velmi ocenil vyřízení v řádu hodin a profesionální přístup.
 

 

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít