Přes 30% společností v ČR neprovedlo revize společenských smluv

26. června 2014

Podle odhadů doposud neprovedlo revize svých zakladatelských dokumentů více než 30% obchodních společností a je jen velmi malá pravděpodobnost, že tak učiní do 30.6.2014 (lhůta stanovená zákonem). Zrušení společnosti se však podnikatelé bát nemusí.

Podle odhadů doposud neprovedlo revize svých zakladatelských dokumentů více než 30 % obchodních společností a je jen velmi malá pravděpodobnost, že tak učiní do 30. 6. 2014 (lhůta stanovená zákonem). Díky blížící se lhůtě očekávají rejstříkové soudy v těchto dnech zvýšené množství žádostí, což může prodloužit dobu zpracování požadavků.

Vzhledem k této situace navrhuje Hospodářská komora prodloužení zákonné lhůty pro přizpůsobení zakladatelských dokumentů na lhůtu 5 let, a to i s ohledem na fakt, že zákonné změny s sebou přináší i nezanedbatelné finanční nároky a většině podnikatelů nepřináší žádnou přidanou hodnotu.

Zrušení společnosti z důvodu nedodržení výše zmíněné lhůty se však není potřeba obávat, neboť počínaje červencem bude soud moci vyzvat společnosti k nápravě v dodatečné lhůtě, která v zákoně není stanovena. Společnosti, které na tuto výzvu budou reagovat, nemusí mít obavy, že by soud nařídil likvidaci, resp. zrušení společnosti.


(Zdroj: ČTK, zkráceno)

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít