Podpis dohody o výměně informací v daňových záležitostech mezi Českou republikou a Britskými Panenskými ostrovy

20. června 2011

První z řady již dojednaných dohod o výměně informací byla podepsána a další budou následovat. Ministerstvo financí si od dohody slibuje zvýšení efektivity při správě daní, snížení objemu a rozsahu daňových úniků a tím i posílení příjmové stránky státního rozpočtu.

Česká republika a vláda Britských Panenských ostrovů podepsaly dne 13. 6. 2011 Dohodu o výměně informací v daňových záležitostech. Jedná se o podpis první z řady již dojednaných dohod o výměně informací, které umožní tuzemským správcům daně získávat informace významné pro účely správy daní a vyšetřování daňové trestné činnosti. Dohoda by měla vstoupit v platnost po schválení Parlamentem ČR a podpisu prezidenta.  
Česká republika již tento typ dohod sjednala s ostrovem Man, Guernsey, Jersey a naposled také s Bermudami.
Uzavření Dohody je v zájmu České republiky, a to vzhledem k významnému přínosu spočívajícímu v získání dalšího účinného nástroje pro daňovou správu, na jehož základě je možné obdržet informace potřebné pro účely správy daní. Jedná se zejména o možnost prověřit, zda příjem nebo majetek českých daňových subjektů byl řádně zdaněn, a to i bez ohledu na to, zda jsou potřebné informace v držení bank nebo jiných finančních institucí.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít