Plátce DPH – riziko v ceně?

17. září 2019

Obrací se na nás klient s poptávkou po společnosti již registrované k DPH. Vzhledem k tomu, že registrace provádíme transparentně, nepředstíráme obrat ani nepředstíráme žádné podstatné okolnosti, máme registrovaných společností pouze jednotky kusů a tentokrát máme bohužel dokonce vyprodáno. Nabízíme proto, že společnosti poskytneme sídlo na adrese vhodné pro společnosti s plátcovstvím DPH a následně, ve spolupráci s kolegy z APOGEO, zajistíme řádnou registraci cca do 1 měsíce.

Rychlé pořízení společnosti registrované k DPH

Klient oponuje, že nemůže čekat, neboť bude rovnou žádat o vrácení DPH po koupi motorového vozidla a musí se tedy poohlédnout u jiného dodavatele. Společností registrovaných k DPH je na trhu minimum.

Průběh spoluráce s klientem:

Upozornění na rizika

Klienta upozorňujeme na fakt, že takové typy společností mohou být vysoce rizikové a registrace k DPH rozhodně není zárukou, že vratku obdrží. Zvlášť v případě, kdy není detailně znám způsob, kterým byla registrace provedena a ani není známa faktická ekonomická historie společnosti (nikoli tvrzená).

Řešení následků

O 2 měsíce později se od klienta bohužel dozvídáme, že společnost za nemalé peníze skutečně sehnal, motorové vozidlo úspěšně zakoupil. Správce daně však DPH zadržel, jelikož vyšlo najevo, že ekonomická činnost ani plnění, na základě které k registraci došlo, možná nebyla nikdy uskutečněna. Společnost má v současné době probíhající daňovou kontrolu. Nabízíme tedy pomoc kolegů, daňových poradců.
 
Klient ocenil naše transparentní jednání a nabídku pomoci s řešením problémů.

 

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít