Nestihli jste ještě podat do konce června daňové přiznání? Díky svátkům máte čas až do příštího týdne!

2. července 2013

Zhruba 200 tisíc daňových přiznání odevzdávají podle Finanční správy v odloženém termínu ke konci června. Letos mohou maximalizovat časový odsun až do druhého červencového týdne.

V pondělí končí termín pro podání přiznání k dani z příjmů a zaplacení daní za loňský rok pro poplatníky, kteří mají povinný audit nebo jim přiznání zpracovává a předkládá daňový poradce. Ostatní měli povinnost odevzdat přiznání do 2. dubna. Podle odhadů Finanční správy letos lidé odevzdají asi 1,96 milionu daňových přiznání.

Do poloviny května finančním úřadům lidé odevzdali zhruba 1,8 milionu přiznání k dani z příjmů fyzických osob za loňský rok. Posunutí termínu tak využívá zhruba 200 tisíc subjektů. V případě, že poplatník podá daňové přiznání po zákonné lhůtě a se zpožděním delším než pět pracovních dnů, finanční úřad automaticky ze zákona přistupuje k výpočtu pokuty.

Pokud ale vypočtená pokuta nedosáhne 200 korun, úřad ji nepředepíše a neplatí se. Tomáš Pacovský z poradenské skupiny APOGEO Group upozornil, že lhůta následujících pěti pracovních dnů, po kterou mohou opozdilci svá přiznání odevzdat, se prodlužuje až do 9. července. Proč se nejzazší termín o tolik odsouvá? A co vám hrozí pokud ho nestihnete?

V přípdě dotazů, prosím kontaktujte Partnera Tax&Transaction, email: pacovsky@apogeo.cz

O APOGEO Group
Poskytujeme vám širokou škálu služeb v oblasti auditu, daní, financí, účetního a mzdového poradenství, outsourcingu mezd a personální agendy, znaleckých služeb a management consultingu. Nedílnou součástí APOGEO Group je od roku 2011 společnost SMART Office & Companies, s.r.o., která je pod značkou SMART Companies, nejvyhledávanější v oblasti trustových služeb a ready-made společností na trhu v 30 zemích po celém světě, a SMART Office, přední poskytovatel sídel a služeb virtuálních kanceláří.

Více informací zde: http://probyznysinfo.ihned.cz/c1-60168360-nestihli-jste-jeste-podat-do-konce-cervna-danove-priznani-diky-svatkum-mate-cas-az-do-pristiho-tydne

 

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít