Mezi daňové ráje se nově prosazují i Gibraltar nebo Emiráty

11. března 2013

Ze statistik České kapitálové informační agentury (ČEKIA) vyplývá, že zájem o daňové ráje mezi tuzemskými podnikateli stabilně roste. Za poslední tři roky jde o přibližně desetiprocentní nárůst počtu firem kontrolovaných z daňových rájů.

K důvodům tohoto trendu patří málo stabilní podnikatelské prostředí v České republice, nízké daně a často také touha vlastníků po anonymitě. Z hlediska jednotlivých zemí byl největší zájem v loňském roce o Kypr, USA a Seychely. V poslední době se však do hledáčku tuzemských podnikatelů dostaly i další země. To potvrzuje i obchodní ředitel společnosti SMART Companies Filip Reinoso: „V letošním roce zaznamenáváme velký zájem o přesun sídla do Spojených arabských emirátů pro konformitu spojenou se zajištěním anonymity vlastnictví, kdy nelze fakticky zjistit, kdo je skutečným vlastníkem offshorové společnosti a také pro nepochybnou prestiž společnosti se sídlem na arabském poloostrově. Také Gibraltar je čím dál atraktivnější - patří do EU, přitom jsou gibraltarské společnosti minimálně daňově zatíženy.

Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/mezi-danove-raje-se-nove-prosazuji-i-gibraltar-nebo-emiraty-964457

 

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít