Mauricius nabízí cizincům koupi občanství za milión dolarů

20. června 2018

Mauricius nově umožní cizincům získat občanství výměnou za příspěvek ve výši jednoho miliónu dolarů (22,3 miliónu Kč) do státního investičního fondu. Jejich manželé či manželky a děti pak občanství mohou získat za 100 tisíc dolarů (2,2 miliónu Kč) na osobu. Uvedla to ve středu BBC s odkazem na sdělení premiéra a ministra financí ostrovního státu v Indickém oceánu.

Jejich manželé či manželky a děti pak občanství mohou získat za 100 tisíc dolarů (2,2 miliónu Kč) na osobu. Uvedla to ve středu BBC s odkazem na sdělení premiéra a ministra financí ostrovního státu v Indickém oceánu.

Cizinci si nově také budou moci za 500 tisíc dolarů koupit mauricijský pas, který bude dalším rodinným příslušníkům nabídnut za 50 tisíc dolarů. Cestovní doklad umožňuje jeho držitelům navštívit 121 zemí bez víza. Rozhodnutí vlády se nicméně setkalo s hlasitou kritikou od opozice. Ta argumentuje tím, že státní příslušnost není komodita, se kterou lze obchodovat. Kritici rovněž namítají, že se Mauricius takto stane rájem pro neetické obchodní praktiky.

Zdroj: ČTK

______________________________________________________

V případě Vašeho zájmu se prosím obraťte na:

Mgr. Michael Dobrovolný

místopředseda Rady pro česko-mauricijskou obchodní spolupráci (www.cmbc.cz)

Manager SMART Office & Companies

+420 606 667 163

 

 

 

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít