Maďarsko oprávněně nabývá na popularitě

11. září 2012

Maďarská republika má za sebou dlouholetý vývoj s ohledem na mezinárodní daňové plánování. Nedávné znovuobjevení Maďarska jako vhodné jurisdikce pro rozjezd podnikání v zahraničí proto není překvapující.

Maďarsko je atraktivní jurisdikcí díky rozsáhlé (více než 60) síti smluv o zamezení dvojího zdanění a jedné z nejnižších sazeb daně z příjmů právnických osob v Evropě (10%). Nadto je při výplatě nerezidentům možno užívat výhod nezdanění dividend, úroků a za určitých podmínek i příznivé zdanění licenčních poplatků ve výši 5%.  

Založení společnosti v Maďarsku je snadné a především rychlé, kdy je společnost založena a registrována k DPH maximálně do 1 týdne. Maďarská legislativa rozlišuje několik typů společností, např. Közös Vállalat (akciová společnost), Korlátolt Felelősségű Társaság (společnost s ručením omezeným), Betéti Társaság (veřejná obchodní společnost) a jiné.

Maďarská republika vstoupila do Evropské Unie v roce 2004. Maďarsko je stejně jako Česká republika členem mezinárodních organizací jako je OECD, NATO nebo WTO a doposud nepřijalo Euro. Maďarskou měnou tedy zůstává maďarský forint (HUF).

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít