Hong Kong na čele žebříčku indexu ekonomické svobody

21. listopadu 2011

Hong Kong, jedna z nejvíce oblíbených destinací pro zakládání nových společností, se opět umístil na vrcholu uznávaného žebříčku indexu ekonomické svobody.

Hong Kong se opět umístil na prvním místě žebříčku indexu ekonomické svobody sestavovaným kanadským Fraserovým institutem. Index měří stupeň podpory jakou instituce a politika dané země přispívají její ekonomické svobodě.
Podle výsledků zprávy Hong Kong byl úspěšný ve všech pěti kategoriích, na jejichž základě se měří výsledný index. Sledovanými kategoriemi jsou velikost vlády, právní systém a ochrana vlastnických práv, přístup k různým druhům platebních prostředků, svoboda mezinárodního obchodu a regulace práce a obchodu.
Hong Kong se ocitá na prvním místě žebříčku, kde je porovnáváno celkem 141 zemí, pravidelně. Tento rok jej následovaly Singapur, Nový Zéland, Švýcarsko a Austrálie.
„Spojení mezi ekonomickou svobodou a prosperitou je nepopíratelný. Země, které dosahují vysokých čísel v indexu ekonomické svobody zároveň nabízejí svým občanům nejlepší úroveň života“ míní Fred McMahon, viceprezident výzkumu na Fraserově institutu.
Česká republika se tento rok v žebříčku umístila na čtyřicátém šestém místě a Slovensko bylo třinácté.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít