Daně: Dominica, Grenada a Svatá Lucia byly přesunuty do kategorie jurisdikcí jenž dle OECD podstatně reformovaly zákony o daňové transparentnosti a mezinárodní výměně informací.

24. května 2010

Podpisem příslušných smluv se počet zemí na listině OECD navýšil na číslo 28 a to od dubna 2009.

V návaznosti na tyto podpisy, Antigua a Barbuda nyní podepsala celkem 20 dohod, které splňují mezinárodní standard. Dominika a Grenada nyní podepsaly dohod 13 a Saint Lucia podepsalo 15 Smluv. 
Jako členové globálního fóra o transparentnost a výměnu informací k daňovým účelům, každá z těchto jurisdikcí souhlasily s účastí na vzájemném hodnocení svých právních předpisů a postupů v této oblasti. Podle harmonogramu zveřejněného Globálním fórem proběhne hodnocení těchto jurisdikcí v roce 2011 a přezkoumání jejich postupů pro výměnu informací v roce 2013. 
 

V komentáři k těmto událostem Jeffrey Owens, ředitel centra OECD pro daňové politiky a správy, řekl: "Je stále vidět velký pokrok v karibských oblastech, které podepsaly mezinárodní smlouvy o daňové transparentnosti a výměně informací. Budeme i nadále povzbuzovat další karibské jurisdikce jako - Belize, Kostarika, Guatemala, Montserrat a Panama, aby se tomuto trendu přidaly a poskytly jim pomocnou ruku, při této transformaci. Zkutečná zkouška přijde s procesem vzájemného hodnocení, kdy Globální fórum zhodnotí kvalitu těchto dohod a rozsah implementace standardů v praxi. "

Zdroj: OECD

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít