BVI – Restricted purpose company

12. dubna 2011

Při novele obchodního zákoníku na BPO v roce 2005, málokdo upozorňoval na zavedení nového typu společnosti tzv. Restricted purpose company. Pojďme se o ní něco dozvědět.

Britské Panenské ostrovy jsou známy jako průkopník světového offshorového podnikání a každá změna v tamějším obchodním zákoníku (British Virgin Islands company law) je ve finančním světě podrobně sledována. Není tajemstvím, že inovativní legislativou BPO se často nechávají následně inspirovat i ostatní offshorové jurisdikce (např. Seychely). Překvapivě však při novele obchodního zákoníku na BPO v roce 2005, málokdo upozorňoval na zavedení nového typu společnosti sloužícího při offshorovém podnikání tzv. Restricted purpose company (volně přeloženo jako společnost založená za omezeným účelem).

Tento druh společností se stal populárním až v nedávné době, kdy se mnoho společností stále více snaží předcházet riziku jeho důkladným zajištěním. Jelikož RPC lze založit pouze za předem vymezenými a veřejně známými (prostřednictvím obchodního rejstříku) účely, je pro takové zajištění dokonalým prostředkem.

RPC jsou využívána ve finančním světě například při vydávání cenných papírů, které jsou podloženy aktivy. Tato aktiva, ve vlastnictví RPC, nemohou být užívána jinak, než jak bylo sepsáno při založení společnosti RPC, což přináší investorovi jistotu, že s nimi nebude zacházeno za jiným než předem stanoveným účelem nebo investicemi.      

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít