Andorra - pokrok v oblasti výměny informací

25. února 2010

Andorrské knížectví dnes podepsalo daňové dohody o výměně informací se sedmi Severskými státy (Dánsko, Faerské ostrovy, Finsko, Grónsko, Island, Norsko a Švédsko).

Andorra již dříve podepsala 10 důležitých dohod se svými nejbližšími obchodními partnery ve Francii, Španělsku a Portugalsku - a tento podpis uzavírá jejich celkový počet na 17 dohod, které splňují mezinárodně dohodnuté daňové normy. Proto se Andorra nyní přesouvá do kategorie jurisdikcí, jež zavedly tyto mezinárodní standardy.
 

Jako součást svého závazku k plnění standardu OECD, také nedávno schválila zákon o výměně informací, včetně bankovních informací s daňovými úřady v jiných zemích.
 

Andorra je členem globálního fóra o transparentnosti a výměně informací pro daňové účely a souhlasila s účastí na přezkoumání svých právních předpisů. 

Saint-Pascal Amans, vedoucí globálního fóra sekretariátu, řekl: "Jsem velmi spokojen s pokrokem, jež Andorra učinila. Jen před rokem se objevovala jako jedna ze zemí na seznamu OECD nespolupracujících daňových rájů, a nyní se zavázala změnit své zákony a řídit se mezinárodním standardem."

Zdroj: OECD

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít