Ochrana před neoprávněnou exekucí

Nabízíme spolehlivá řešení ochrany příjmů a majetku

Byla na vás uvalena exekuce? Nemůžete mít bankovní účet na své jméno? Máme řešení! Ochráníme jak váš rodinný, tak i podnikatelský rozpočet, i právo na důstojný život.

Řada osob má exekuci, a to jak na bankovní účet, tak i na plat. Manželé (popř. bývalí) pak mají zpravidla exekuci oba, i když se často jeden z nich ani nijak na vzniku dluhů nepodílel. Často také dochází k exekuci na firemní účet, kdy tato přímo ohrožuje existenci firmy.

Nebudete-li řešit problém s hrozící exekucí, exekutor vám může zabavit část platu a vám zůstane pouze nezabavitelná částka (cca 6 250 Kč, ale pouze jednou – nikoli měsíčně), kterou zaměstnavatel pošle na bankovní účet. Exekutor ale nařizuje provedení exekuce téměř vždy i na bankovní účet, ke svému nezabavitelnému minimu se tedy reálně nemusíte dostat.

Právní poměry v oblasti exekucí v ČR udivují často jak laickou, tak i odbornou veřejnost, a to tuzemskou i zahraniční. Současným stavem se zabývají právníci i ochránci lidských práv, avšak k podstatné změně zatím nedošlo.

V rámci ochrany příjmů či majetku, jsou v zásadě možná 2 spolehlivá řešení, a to buď ochrana prostřednictvím svěřenského fondu, nebo prostřednictvím zahraniční společnosti. Zvolit můžeme případně i takovou variantu, kdy váš příjem nebude možno postihnout ani evropským platebním rozkazem.

Pro bližší informace kontaktujte naší zelenou linku 800 276 278

Ověřte si vždy, zda je exekuce nařízena v souladu se zákonem. Upozorňujeme, že je-li exekuce oprávněná, neměli byste tuto službu využívat!

Pozn. Neoprávněná může být exekuce zejména v případech, kdy exekuovaný dluh nespadá do společného jmění manželů, jde o dluh vzniklý v omylu či v důsledku úmyslu třetí osoby, nebo jde o stav takzvaného omylu v aktivní legitimaci dlužníka (omyl exekutora ve jméně dlužníka apod.). Prokázání neoprávněnosti exekuce je však složitý a dlouhý proces, do jehož vyřešení se ke svému příjmu nedostanete – oprávněnost exekuce přezkoumává soud.

Svěřenský fond

Svěřenský fond je jednou z největších novinek v novém občanském zákoníku, pochází ze zcela odlišného právního prostředí a ČR je jedna z mála zemí EU, kde se svěřenský fond připouští.

Zahraniční společnost

Dokážeme založit a spravovat společnosti ve více než 30 zemích světa, jsme specialisté na zakládání offshore i onshore společností a víme jak využít zahraničních struktur pro daňové plánování.

 

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality

  • 27. 09. 2017 | Aktualita

    Nového zákona o veřejném registru se bojí poctiví podnikatelé, tvrdí expert

    Podle novely zákona o registru firem, která nabývá platnosti od příštího roku, je skutečným majitelem fyzická osoba, která vlastní více než čtvrtinu majetku, hlasovacích práv, nebo podílu na zisku firmy. Tato osoba bude muset být zapsána v registru. Podle experta na to doplatí ale hlavně poctivé firmy, které chtějí chr...

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Zůstaňte v obraze, odebírejte
náš newsletter
Napište nám
Zavřít
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací