Ochrana před neoprávněnou exekucí

Nabízíme spolehlivá řešení ochrany příjmů a majetku

Byla na vás uvalena exekuce? Nemůžete mít bankovní účet na své jméno? Máme řešení! Ochráníme jak váš rodinný, tak i podnikatelský rozpočet, i právo na důstojný život.

Řada osob má exekuci, a to jak na bankovní účet, tak i na plat. Manželé (popř. bývalí) pak mají zpravidla exekuci oba, i když se často jeden z nich ani nijak na vzniku dluhů nepodílel. Často také dochází k exekuci na firemní účet, kdy tato přímo ohrožuje existenci firmy.

Nebudete-li řešit problém s hrozící exekucí, exekutor vám může zabavit část platu a vám zůstane pouze nezabavitelná částka (cca 6 250 Kč, ale pouze jednou – nikoli měsíčně), kterou zaměstnavatel pošle na bankovní účet. Exekutor ale nařizuje provedení exekuce téměř vždy i na bankovní účet, ke svému nezabavitelnému minimu se tedy reálně nemusíte dostat.

Právní poměry v oblasti exekucí v ČR udivují často jak laickou, tak i odbornou veřejnost, a to tuzemskou i zahraniční. Současným stavem se zabývají právníci i ochránci lidských práv, avšak k podstatné změně zatím nedošlo.

V rámci ochrany příjmů či majetku, jsou v zásadě možná 2 spolehlivá řešení, a to buď ochrana prostřednictvím svěřenského fondu, nebo prostřednictvím zahraniční společnosti. Zvolit můžeme případně i takovou variantu, kdy váš příjem nebude možno postihnout ani evropským platebním rozkazem.

Pro bližší informace kontaktujte naší zelenou linku 800 276 278

Ověřte si vždy, zda je exekuce nařízena v souladu se zákonem. Upozorňujeme, že je-li exekuce oprávněná, neměli byste tuto službu využívat!

Pozn. Neoprávněná může být exekuce zejména v případech, kdy exekuovaný dluh nespadá do společného jmění manželů, jde o dluh vzniklý v omylu či v důsledku úmyslu třetí osoby, nebo jde o stav takzvaného omylu v aktivní legitimaci dlužníka (omyl exekutora ve jméně dlužníka apod.). Prokázání neoprávněnosti exekuce je však složitý a dlouhý proces, do jehož vyřešení se ke svému příjmu nedostanete – oprávněnost exekuce přezkoumává soud.

Svěřenský fond

Svěřenský fond je jednou z největších novinek v novém občanském zákoníku, pochází ze zcela odlišného právního prostředí a ČR je jedna z mála zemí EU, kde se svěřenský fond připouští.

Zahraniční společnost

Dokážeme založit a spravovat společnosti ve více než 30 zemích světa, jsme specialisté na zakládání offshore i onshore společností a víme jak využít zahraničních struktur pro daňové plánování.

 

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality

  • 20. 11. 2017 | Aktualita

    Rizikové společnosti registrované k DPH

    Kdo začíná podnikat prostřednictvím nové firmy, čelí rozhodnutí, zda se společnost má stát plátcem či nikoli. Většinou jde o nezbytnost, jelikož obchodní partneři zpravidla plátci DPH jsou. Začít tedy business jako neplátce je téměř nemožné a vstup na trh je tak vlastně značně ztížen. Také „prodělávat“ 21% (než bude fi...

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Zůstaňte v obraze, odebírejte
náš newsletter
Napište nám
Zavřít
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací